یکشنبه ,۱۳ اسفند ۱۴۰۲

پرسش و پاسخ

⁉️آیا پدربزرگ یا جدپدری می تواند دادخواست ملاقات با فرزند بدهد ؟

⁉️آیا مادر زوجه در فرض وفات دخترش می تواند دادخواست استرداد جهیزیه و مهریه را دهد ؟

✅پاسخ :

۱⃣_بله، طبق ماده ۲۹ قانون حمایت خانواده دادگاه باید با توجه به وابستگی عاطفی و مصلحت طفل، ترتیب، زمان و مکان ملاقات وی با پدر و مادر و سایر بستگان را تعیین کند.

۲⃣_به عنوان یکی از وراث متوفی بعد از گرفتن گواهی حصر وراثت می تواند طرح دعوا کند.

 

درباره ماریا

پیشنهاد ما به شما

سوال: دختری هستم دانشجو خواستگار های قبلی داشته ام که به توافقی نرسید. اکنون پسری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *