دوشنبه ,۱۱ مرداد ۱۴۰۰
خبر فوری

انحصار وراثت

با سلام. پدر بنده فوت شده است و بنده و خواهر و برادرهایم قصد داریم خانه پدرم را به نام مادرم بزنیم ایا امکان دارد؟

پاسخ: شما ابتدا می بایست اقدام به درخواست صدور گواهی انحصار وراثت از شورای حل اختلاف آخرین سکونت متوفی نمایید.

انحصار وراثت یعنی تعداد وارث‌های شخص فوت شده و همچنین سهم آنها از ارث مشخص شود. بعد از مشخص‌کردن قانونی این موارد است که وارثان حق دارند اموال شخص فوت شده را مطابق با سهم قانونی خود تقسیم کنند.شما میتوانید بین خود و خواهر برادران تقسیم نامه  تنظیم کنید.

 

مطابق ماده ۳۶۰ قانون امور حسبی، هر یک از وارثان یا هرکس که از ارث سهم یا نفعی میبرد (مانند طلبکاران از فرد فوت شده) می‌تواند از شورای حل اختلاف محل درخواست تصدیق انحصار وراثت بکند.

 

جهت مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری میتوانید  همه روزه حتی روزهای تعطیل با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۶۴۵ (از تهران و از طریق خط ثابت) تماس حاصل فرمایید.

درباره -

پیشنهاد ما به شما

اگر راننده ای فاقد گواهینامه معتبر رانندگی باشد دیه و خسارت از طریق شرکت های بیمه به وی تعلق نمی گیرد

جدیدترین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور صادر شد چکیده: ‍ اگر راننده ای فاقد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *