خانه / آیا مدیر ساختمان حق زدن قفل به قسمتهای مشترک را دارد؟

آیا مدیر ساختمان حق زدن قفل به قسمتهای مشترک را دارد؟

آیا مدیر ساختمان حق زدن قفل به قسمتهای مشترک را دارد؟ به‌طور مثال آیا مدیر می‌تواند به درب ورودی پشت بام قفل بزند و از ورود ساکنین ساختمان در پشت بام جلوگیری کند؟
هیات‌مدیره بدون اذن مجمع عمومی مالکان آپارتمان‌ها راساً نمی‌تواند از تردد اشخاص و استفاده‌ آن‌ها از پشت بام جلوگیری کند. زیرا پشت بام طبق بند ج ماده ۴ آیین نامه اجرایی قانون تملک آپارتمان‌ها جزو قسمت‌های مشترک ساختمان است و مالکین حق دارند از پشت بام به‌طور متعارف استفاده کنند. هرگاه مجمع عمومی مالکین، بنا به مصالحی تصویب کنند که تردد اشخاص در پشت بام ممنوع است مگر در مواقع ضروری، در آن صورت چون هیات‌مدیره، مجری مصوبات مجمع عمومی است لذا از رفت و آمد اشخاص در پشت بام جلوگیری می‌کند. لازم به یادآوری است هرگاه رفت و آمد افراد در پشت بام به‌طور اجتناب‌ناپذیر ضروری باشد (مثل تنظیم آنتن تلوزیون) هیات‌مدیره نمی‌تواند به استناد مصوبه مجمع عمومی از رفتن اشخاص به پشت بام در آن مواقع، ممانعت به عمل آورد.

همچنین ببینید

رای وحدت رویه شماره ۷۷۹ هیات عمومی دیوان عالی کشور

رأی وحدت‌ رویه شماره ۷۷۹ـ ۱۵/۵/۱۳۹۸ هیأت‌ عمومی دیوان ‌عالی ‌کشور با توجه به تأکید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.