دوشنبه ,۳ آبان ۱۴۰۰
خبر فوری

آیا برگزاری جلسه دوم مزایده پس از انقضای مدت اعتبار نظریه کارشناس معتبر است یا این که مجدد بایستی موضوع جهت ارزیابی به قیمت روز به کارشناس ارجاع گردد؟

آیا برگزاری جلسه دوم مزایده پس از انقضای مدت اعتبار نظریه کارشناس معتبر است یا این که مجدد بایستی موضوع جهت ارزیابی به قیمت روز به کارشناس ارجاع گردد؟

در صورت حالت اخیر آیا مزایده مرحله ی اول نیز کان لم یکن می شود و بایستی پس از ابلاغ نظریه کارشناس؛ مزایده مرحله اول نیز برگزار شود؟

🔹شماره نظریه : ۷/۹۸/۶۱۱
🔹تاریخ نظریه : ۱۳۹۸/۶/۲۰
🔹شماره پرونده : ۶۱۱_۱/ ۳_۹۸ح

پاسخ :

بازگشت به استعلام شماره ۳۴۸۰/۲۱۷۶/۹۰۷۳ مورخ ۱۳۹۸/۴/۲۰ به شماره ثبت وارده ۶۲۱ مورخ ۱۳۹۸/۴/۲۴ نظریه مشورتی این اداره کل به شرح زیر اعلام می گردد:

اطلاق تبصره ماده ۱۹ قانون کارشناسان رسمی دادگستری مصوب ۱۳۸۰/۱/۱۸ مزایده ای را که از سوی اجرای احکام برگزار می شود نیز در بر می گیرد. بدیهی است در موردی که بیش از شش ماه از تاریخ نظریه کارشناسی گذشته است؛ اگر محکوم له و محکوم علیه تلویحا یا تصریحا بر مفاد این نظریه اراضی نموده باشند؛ در این صورت با توجه به این که هدف مقنن؛ حفظ حقوق اشخاص ذی نفع می باشد؛ تجدید کارشناسی ضرورت ندارد و به هر حال؛ تشخیص مصداق بر عهده مرجع قضایی رسیدگی کننده است.

 

جهت مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری میتوانید همه روزه حتی ایام تعطیل با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۶۴۵ (از تهران و از طریق خط ثابت) تماس حاصل فرمایید.

درباره ماریا

پیشنهاد ما به شما

غیرمالی بودن دعوی ابطال اجرائیه چک

جدید ترین نظریه مشورتی مهم و کاربردی اداره کل حقوق قوه قضاییه 📗شماره نظریه : …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *